  • CRCW020124R0FNED
CRCW020124R0FNED
advertisement
Manufacturer No:
CRCW020124R0FNED
HK JDW NO:
873-CRCW020124R0FNED
Datasheet:
CRCW020124R0FNED
Description:
FIXED RESISTOR CRCW Series, Thick Film, 24Ohm, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 4573
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CRCW020124R0FNED
    Tin
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Weight
    170.097139μg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    CRCW
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    24Ohm
  • Power (Watts)
    0.05W 1/20W
  • Voltage - Rated
    30V
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE: 30V
  • Power Rating
    50mW
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Max Power Dissipation
    50mW
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.05W
  • Case Code (Imperial)
  • Height Seated (Max)
    0.011 0.28mm