  • CRA12E083330KJTR
CRA12E083330KJTR
advertisement
Manufacturer No:
CRA12E083330KJTR
HK JDW NO:
873-CRA12E083330KJTR
Package:
2012, Convex, Long Side Terminals
Datasheet:
CRA12E083330KJTR
Step5Bar-code shipping tag
CRA12E083330KJTR
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    CRA12
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.200Lx0.120W 5.08mmx3.05mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Termination
    Convex
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    330kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Number of Contacts
  • Power Per Element
    125mW
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • Length
    5.08mm
  • Width
    3.048mm