  • CR75-180KC
CR75-180KC
advertisement
Manufacturer No:
CR75-180KC
HK JDW NO:
738-CR75-180KC
Datasheet:
CR75-180KC
Step5Bar-code shipping tag
CR75-180KC
  • DC Resistance (DCR)
    100mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    20MHz
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    2.52MHz
  • Height Seated (Max)
    0.217 5.50mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Operating Temperature
    -30°C~100°C
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    0.307Lx0.276W 7.80mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    1.6A
  • Inductance
    18μH
  • Test Frequency
    2.52MHz