  • CR54-2R2MC
CR54-2R2MC
advertisement
Manufacturer No:
CR54-2R2MC
HK JDW NO:
738-CR54-2R2MC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CR54-2R2MC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CR54-2R2MC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -30°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2002
  • Series
    CR54
  • Size / Dimension
    0.228Lx0.209W 5.80mmx5.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    3.84A
  • Inductance
    2.2μH
  • Test Frequency
    7.96MHz
  • DC Resistance (DCR)
    23.4Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    36MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    7.96MHz
  • Height Seated (Max)
    0.191 4.85mm