  • CR43NP-270MC
CR43NP-270MC
advertisement
Manufacturer No:
CR43NP-270MC
HK JDW NO:
738-CR43NP-270MC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CR43NP-270MC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CR43NP-270MC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Series
    CR43
  • Size / Dimension
    0.189Lx0.169W 4.80mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    4.3mm
  • Current Rating
    620mA
  • Inductance
    27μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • DC Resistance (DCR)
    522mOhm Max
  • Max DC Current
    620mA
  • Frequency - Self Resonant
    20.6MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Case/Size Code
    1917
  • Height
    3.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.138 3.50mm