  • CR43-3R9MC
CR43-3R9MC
advertisement
Manufacturer No:
CR43-3R9MC
HK JDW NO:
738-CR43-3R9MC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CR43-3R9MC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CR43-3R9MC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2001
  • Series
    CR43
  • Size / Dimension
    0.189Lx0.169W 4.80mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    1.33A
  • Inductance
    3.9μH
  • Test Frequency
    7.96MHz
  • DC Resistance (DCR)
    93.7mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    52.6MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    7.96MHz
  • Case/Size Code
    1816
  • Height Seated (Max)
    0.138 3.50mm