  • CR2512-FX-2001ELF
CR2512-FX-2001ELF
advertisement
Manufacturer No:
CR2512-FX-2001ELF
HK JDW NO:
103-CR2512-FX-2001ELF
Datasheet:
CR2512-FX-2001ELF
Description:
CR2512 Series, Thick Film, 2kOhms, 1W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 4602
Step5Bar-code shipping tag
CR2512-FX-2001ELF
    2512 (6432 Metric)
  • Supplier Device Package
    2512
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
  • Series
    CR2512
  • Size / Dimension
    0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    2kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Base Part Number
    CR2512
  • Height
    762μm
  • Height Seated (Max)
    0.030 0.75mm
  • Length
    6.2992mm
  • Width
    3.0988mm