  • CR2010-J/-3R3ELF
CR2010-J/-3R3ELF
advertisement
Manufacturer No:
CR2010-J/-3R3ELF
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-CR2010-J/-3R3ELF
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
CR2010-J/-3R3ELF
Description:
Quantity:
In Stock : 1600
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CR2010-J/-3R3ELF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    2010 (5025 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    38.895546mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2006
  • Series
    CR2010
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    500 ppm/°C
  • Resistance
    3.3Ohm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    500mW
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    5025
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    600μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm