  • CR1206AF/-1R00EAS
CR1206AF/-1R00EAS
advertisement
Manufacturer No:
CR1206AF/-1R00EAS
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-CR1206AF/-1R00EAS
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
CR1206AF/-1R00EAS
Description:
CR1206A-AS Series, Thick Film, 1Ohm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 14285
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CR1206AF/-1R00EAS
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CR1206A-AS
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.061W 3.10mmx1.55mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±400ppm/°C
  • Resistance
    1Ohm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm