  • CR0805-FX-1821ELF
CR0805-FX-1821ELF
advertisement
Manufacturer No:
CR0805-FX-1821ELF
HK JDW NO:
103-CR0805-FX-1821ELF
Datasheet:
CR0805-FX-1821ELF
Description:
Thick Film Resistors - SMD 1.82K 1%
Step5Bar-code shipping tag
CR0805-FX-1821ELF
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
    0805 (2012 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Pbfree Code
    yes
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1.82kOhm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Voltage - Rated
    150V
  • Power Rating
    125mW
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    1.25mm
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Height
    500μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm