  • CR0603-FX-3573ELF
CR0603-FX-3573ELF
advertisement
Manufacturer No:
CR0603-FX-3573ELF
HK JDW NO:
103-CR0603-FX-3573ELF
Datasheet:
CR0603-FX-3573ELF
Step5Bar-code shipping tag
CR0603-FX-3573ELF
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    357kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    100mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Case Code (Imperial)
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm