  • CR0603-FX-18R2GLF
CR0603-FX-18R2GLF
advertisement
Manufacturer No:
CR0603-FX-18R2GLF
HK JDW NO:
103-CR0603-FX-18R2GLF
Datasheet:
CR0603-FX-18R2GLF
Step5Bar-code shipping tag
CR0603-FX-18R2GLF
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
    0603
  • Weight
    2.012816mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Part Status
    Discontinued
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    18.2Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    100mW
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Depth
    800μm
  • Base Part Number
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • Length
    1.6mm