  • CR0603-FX-1020ELF
CR0603-FX-1020ELF
advertisement
Manufacturer No:
CR0603-FX-1020ELF
HK JDW NO:
103-CR0603-FX-1020ELF
Datasheet:
CR0603-FX-1020ELF
Description:
FIXED RESISTOR CR0603 Series, Thick Film, 102Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 7360
Step5Bar-code shipping tag
CR0603-FX-1020ELF
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    102Ohm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    100mW
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    800μm
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    450μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm