  • CR0603-10W-4321FT
CR0603-10W-4321FT
advertisement
Manufacturer No:
CR0603-10W-4321FT
Manufacturer:
Venkel
HK JDW NO:
4824-CR0603-10W-4321FT
Package:
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 4320Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
CR0603-10W-4321FT
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    4320Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Construction
    Rectangular
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    75V
  • Size Code
    0603
  • Rated Temperature
    70°C