  • CR0402-FX-6493GLF
CR0402-FX-6493GLF
advertisement
Manufacturer No:
CR0402-FX-6493GLF
HK JDW NO:
103-CR0402-FX-6493GLF
Datasheet:
CR0402-FX-6493GLF
Description:
FIXED RESISTOR CR0402 Series, Thick Film, 649kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 69538
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CR0402-FX-6493GLF
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    649kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    63mW
    FIXED RESISTOR
  • Working Voltage
    50V
  • Height
    406.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm
  • Thickness
    356μm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±1%