  • CR-06FL7--165R
CR-06FL7--165R
advertisement
Manufacturer No:
CR-06FL7--165R
Manufacturer:
Viking Tech
HK JDW NO:
858-CR-06FL7--165R
Package:
1206
Datasheet:
CR-06FL7--165R
Description:
165Ohm, 1%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CR-06FL7--165R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206
  • Tolerance
    1%
  • Termination
    Solder
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    165Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    250mW
  • Depth
    1.55mm
  • Height
    550μm
  • Length
    3.1mm