  • CR-05JL7--150R
CR-05JL7--150R
advertisement
Manufacturer No:
CR-05JL7--150R
Manufacturer:
Viking Tech
HK JDW NO:
858-CR-05JL7--150R
Package:
0805
Datasheet:
Description:
150Ohm, 5%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CR-05JL7--150R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    Solder
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    150Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    125mW
  • Depth
    1.25mm
  • Height
    500μm
  • Length
    2mm