  • CQB150W-110S48-CMFD
CQB150W-110S48-CMFD
advertisement
Manufacturer No:
CQB150W-110S48-CMFD
HK JDW NO:
136-CQB150W-110S48-CMFD
Package:
Description:
ISOLATED DC/DC CONVERTERS 300W 4
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CQB150W-110S48-CMFD
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C With Derating
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CQB150W-110S (150W)
  • Size / Dimension
    4.60Lx2.49W x 1.35 H 116.8mmx63.4mmx34.2mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial), Railway
  • Power (Watts)
    153W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE
  • Efficiency
    89.5%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    160V
  • Voltage - Output 1
    48V
  • Voltage - Input (Min)
    43V
  • Current - Output (Max)
    3.2A