  • CPW054K700JB143
CPW054K700JB143
advertisement
Manufacturer No:
CPW054K700JB143
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-CPW054K700JB143
Package:
Axial
Datasheet:
CPW054K700JB143
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 4.7kOhm, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CPW054K700JB143
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -65°C~275°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CPW
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.875Lx0.375W 22.22mmx9.52mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±30ppm/°C
  • Resistance
    4.7kOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Wirewound
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    5W
  • Max Power Dissipation
    5W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Construction
    Welded
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    5W
  • Lead Diameter
    0.813 mm
  • Height
    10.32mm