  • CPRO33-8.000
CPRO33-8.000
advertisement
Manufacturer No:
CPRO33-8.000
Manufacturer:
Crystek Corporation
HK JDW NO:
198-CPRO33-8.000
Package:
Module Adapter, SMA M to F
Datasheet:
CPRO33-8.000
Step5Bar-code shipping tag
CPRO33-8.000
  • Mount
    Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging
  • Package / Case
    Module Adapter, SMA M to F
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    0°C~70°C
  • Series
    CPRO
  • Size / Dimension
    0.435Diax1.312L 11.05mmx33.34mm
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMA
  • Type
    XO (Standard)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Frequency
    8MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Output
    HCMOS
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    18mA
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Load Capacitance
    15pF
  • Max Supply Current
    18mA
  • Length
    33.3248mm
  • Width
    11.049mm