  • CPR2075R00JF10
CPR2075R00JF10
advertisement
Manufacturer No:
CPR2075R00JF10
HK JDW NO:
873-CPR2075R00JF10
Datasheet:
CPR2075R00JF10
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 75Ohm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
CPR2075R00JF10
  • Operating Temperature
    -65°C~275°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    2.461Lx0.492W 62.51mmx12.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±400ppm/°C
  • Resistance
    75Ohm
  • Power Rating
    20W
  • Max Power Dissipation
    20W
  • Lead Spacing
    47.5mm
  • Height
    12.7mm
  • Height Seated (Max)
    0.531 13.50mm