  • CPR20150R0JF10
CPR20150R0JF10
advertisement
Manufacturer No:
CPR20150R0JF10
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-CPR20150R0JF10
Package:
Radial
Datasheet:
CPR20150R0JF10
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 150Ohm, Metal Oxide Film,
Step5Bar-code shipping tag
CPR20150R0JF10
    7 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    SNAP-IN
  • Operating Temperature
    -65°C~225°C
  • Series
    CPR
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    2.461Lx0.492W 62.51mmx12.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    Flame Proof, Safety
  • Pbfree Code
    no
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±400ppm/°C
  • Resistance
    150Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Composition
    Metal Oxide Film
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    20W
  • Max Power Dissipation
    20W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Construction
    Fireproof
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Lead Spacing
    47.5mm
  • Height
    12.7mm
  • Height Seated (Max)
    0.531 13.50mm