  • CPR07270R0KE10
CPR07270R0KE10
advertisement
Manufacturer No:
CPR07270R0KE10
HK JDW NO:
873-CPR07270R0KE10
Datasheet:
CPR07270R0KE10
Step5Bar-code shipping tag
CPR07270R0KE10
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Operating Temperature
    -65°C~225°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    1.398Lx0.375W 35.51mmx9.53mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Flame Proof, Safety
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    ±400ppm/°C
  • Resistance
    270Ohm
  • Composition
    Metal Oxide Film
  • Power Rating
    7W
  • Max Power Dissipation
    7W
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    7W
  • Height
    9.144mm
  • Height Seated (Max)
    0.360 9.14mm