  • CPR0520R00KE14
CPR0520R00KE14
advertisement
Manufacturer No:
CPR0520R00KE14
HK JDW NO:
873-CPR0520R00KE14
Datasheet:
CPR0520R00KE14
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 20Ohm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
CPR0520R00KE14
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -65°C~275°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    1.060Lx0.375W 26.92mmx9.53mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    ±400ppm/°C
  • Resistance
    20Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    5W
  • Max Power Dissipation
    5W
  • Rated Power Dissipation (P)
    5W
  • Height
    9.144mm
  • Height Seated (Max)
    0.360 9.14mm