  • CPL2-3-50TR-R
CPL2-3-50TR-R
advertisement
Manufacturer No:
CPL2-3-50TR-R
HK JDW NO:
255-CPL2-3-50TR-R
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CPL2-3-50TR-R
Step5Bar-code shipping tag
CPL2-3-50TR-R
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Weight
    453.59237mg
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    1.063Lx0.335W 27.00mmx8.50mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    80A
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    11.5mm
  • Current Rating
    80A
  • Inductance
    50nH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    0.28mOhm
  • Max DC Current
    50A
  • Inductance Frequency - Test
    1MHz
  • Height
    5mm
  • Height Seated (Max)
    0.189 4.80mm
  • Length
    27.0002mm
  • Width
    8.509mm