  • CPL15R0100JB31
CPL15R0100JB31
advertisement
Manufacturer No:
CPL15R0100JB31
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-CPL15R0100JB31
Package:
Axial
Datasheet:
CPL15R0100JB31
Step5Bar-code shipping tag
CPL15R0100JB31
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -65°C~275°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    1.875Lx0.500W 47.63mmx12.70mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
  • Pbfree Code
    no
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    10mOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Composition
    Wirewound
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Max Power Dissipation
    15W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Construction
    Welded
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Diameter
    0.914 mm