  • CPF2512B100RE1
CPF2512B100RE1
advertisement
Manufacturer No:
CPF2512B100RE1
HK JDW NO:
792-CPF2512B100RE1
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
CPF2512B100RE1
Description:
CPF, Neohm Series, Thin Film, 100Ohm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 9572
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CPF2512B100RE1
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CPF, Neohm
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    100Ohm
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm