  • CPF118R000JNE36
CPF118R000JNE36
advertisement
Manufacturer No:
CPF118R000JNE36
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-CPF118R000JNE36
Package:
Conformal
Datasheet:
Description:
Through Hole 18Ohm, Metal Film,
Quantity:
In Stock : 4816
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CPF118R000JNE36
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Conformal
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    18Ohm
  • Max Operating Temperature
    230°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Metal Film
  • Power Rating
    1W
  • Diameter
    2.29mm
  • Length
    7.87mm