  • CPF0805B7K5E
CPF0805B7K5E
advertisement
Manufacturer No:
CPF0805B7K5E
HK JDW NO:
792-CPF0805B7K5E
Description:
FIXED RESISTOR CPF, Neohm Series, Thin Film, 7.5kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CPF0805B7K5E
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    CPF, Neohm
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    7.5kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Additional Feature
    PRECISION
  • Power Rating
    100mW
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    1.25mm
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Working Voltage
    100V
  • Height
    500μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm