  • CPF0805B64R9E
CPF0805B64R9E
advertisement
Manufacturer No:
CPF0805B64R9E
HK JDW NO:
792-CPF0805B64R9E
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, CPF, Neohm Series, Thin Film, 64.9Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CPF0805B64R9E
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    64.9Ohm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Working Voltage
    100V
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm