  • CPF0805B560RE
CPF0805B560RE
advertisement
Manufacturer No:
CPF0805B560RE
HK JDW NO:
792-CPF0805B560RE
Datasheet:
CPF0805B560RE
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, CPF, Neohm Series, Thin Film, 560Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 13593
Step5Bar-code shipping tag
CPF0805B560RE
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    560Ohm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Packing Method
    TR
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Working Voltage
    100V
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C