  • CPF0805B115RE
CPF0805B115RE
advertisement
Manufacturer No:
CPF0805B115RE
HK JDW NO:
792-CPF0805B115RE
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, CPF, Neohm Series, Thin Film, 115Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CPF0805B115RE
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CPF, Neohm
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    115Ohm
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Additional Feature
    SEMI PRECISION
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Packing Method
    TR
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Working Voltage
    100V
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm