  • CPF0603F866RC1
CPF0603F866RC1
advertisement
Manufacturer No:
CPF0603F866RC1
HK JDW NO:
792-CPF0603F866RC1
Datasheet:
CPF0603F866RC1
Description:
FIXED RESISTOR CPF, Neohm Series, Thin Film, 866Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 2156
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CPF0603F866RC1
    0603 (1608 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.061Lx0.031W 1.55mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
    Solder
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    866Ohm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Voltage - Rated
    50V
  • Additional Feature
    PRECISION
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    60V
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    63mW
  • Depth
    800μm
  • Construction
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm