  • CPF0603F13R7C1
CPF0603F13R7C1
advertisement
Manufacturer No:
CPF0603F13R7C1
HK JDW NO:
792-CPF0603F13R7C1
Datasheet:
CPF0603F13R7C1
Description:
CPF, Neohm Series, Thin Film, 13.7Ohms, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 1916
Step5Bar-code shipping tag
CPF0603F13R7C1
    Select All
  • Max Power Dissipation
    63mW
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • ELV
    Compliant
  • Number of Resistors
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • Length
    1.5494mm
  • Width
    800μm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    0603 (1608 Metric)
  • Number of Pins
    2
  • Supplier Device Package
  • Weight
    2.012816mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.061Lx0.031W 1.55mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • Termination
    Solder
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    13.7Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    60V