  • CPF0603D1K3D
CPF0603D1K3D
advertisement
Manufacturer No:
CPF0603D1K3D
HK JDW NO:
792-CPF0603D1K3D
Datasheet:
CPF0603D1K3D
Description:
CPF, Neohm Series, Thin Film, 1.3kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CPF0603D1K3D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
    0603
  • Weight
    2.012816mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    CPF, Neohm
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.061Lx0.031W 1.55mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.5%
    2
  • Termination
    Solder
  • Temperature Coefficient
    ±15ppm/°C
  • Resistance
    1.3kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    63mW
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • ELV
    Compliant
  • Number of Resistors
    1
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • Length
    1.55mm