  • CPF0603B22K6E1
CPF0603B22K6E1
advertisement
Manufacturer No:
CPF0603B22K6E1
HK JDW NO:
792-CPF0603B22K6E1
Datasheet:
CPF0603B22K6E1
Description:
FIXED RESISTOR CPF, Neohm Series, Thin Film, 22.6kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 527
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CPF0603B22K6E1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 5 days ago)
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Weight
    2.012816mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    CPF, Neohm
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.061Lx0.031W 1.55mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Pbfree Code
    2
  • Termination
    Solder
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    22.6kOhm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    63mW
  • Depth
    800μm
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Case Code (Imperial)
  • ELV
    Compliant
  • Number of Resistors
    1
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm