  • CPF0402B34RE1
CPF0402B34RE1
advertisement
Manufacturer No:
CPF0402B34RE1
HK JDW NO:
792-CPF0402B34RE1
Datasheet:
CPF0402B34RE1
Description:
FIXED RESISTOR CPF, Neohm Series, Thin Film, 34Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 3506
Step5Bar-code shipping tag
CPF0402B34RE1
  • Type
    Parameter
    Select All
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • ELV
    Compliant
  • Number of Resistors
    1
  • Height
    300μm
  • Height Seated (Max)
    0.014 0.35mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 5 days ago)
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Weight
    652.039032μg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    CPF, Neohm
  • Published
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Pbfree Code
    2
  • Termination
    Solder
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    34Ohm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Voltage - Rated
    25V
  • Additional Feature
    PRECISION
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    63mW