  • CPF0402B11K3E1
CPF0402B11K3E1
advertisement
Manufacturer No:
CPF0402B11K3E1
HK JDW NO:
792-CPF0402B11K3E1
Datasheet:
CPF0402B11K3E1
Description:
FIXED RESISTOR CPF, Neohm Series, Thin Film, 11.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 100
Step5Bar-code shipping tag
CPF0402B11K3E1
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    11.3kOhm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Voltage - Rated
    25V
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Max Power Dissipation
    63mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Height Seated (Max)
    0.014 0.35mm