  • CPF-A-0805B6K2E
CPF-A-0805B6K2E
advertisement
Manufacturer No:
CPF-A-0805B6K2E
HK JDW NO:
792-CPF-A-0805B6K2E
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Description:
CPF-A, Neohm Series, Thin Film, 6.2kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 3175
Step5Bar-code shipping tag
CPF-A-0805B6K2E
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    6.2kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm