  • CPF-A-0805B62KE1
CPF-A-0805B62KE1
advertisement
Manufacturer No:
CPF-A-0805B62KE1
HK JDW NO:
792-CPF-A-0805B62KE1
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Description:
CPF-A, Neohm Series, Thin Film, 62kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 728
Step5Bar-code shipping tag
CPF-A-0805B62KE1
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Supplier Device Package
    0805
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1%
    2
  • Termination
    Solder
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    62kOhms
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    100V
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • ELV
    Compliant
  • Number of Resistors
    1
  • Height
    31.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm
  • Length
    50.8mm