  • CPF-A-0603B51KE
CPF-A-0603B51KE
advertisement
Manufacturer No:
CPF-A-0603B51KE
HK JDW NO:
792-CPF-A-0603B51KE
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Description:
CPF-A, Neohm Series, Thin Film, 51kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 5000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CPF-A-0603B51KE
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.061Lx0.031W 1.55mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    51kOhm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm