  • CPF-A-0603B120RE
CPF-A-0603B120RE
advertisement
Manufacturer No:
CPF-A-0603B120RE
HK JDW NO:
792-CPF-A-0603B120RE
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Description:
CPF-A, Neohm Series, Thin Film, 120Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 5523
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CPF-A-0603B120RE
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CPF-A, Neohm
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.061Lx0.031W 1.55mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    120Ohm
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm