  • CPF-A-0402B2K7E
CPF-A-0402B2K7E
advertisement
Manufacturer No:
CPF-A-0402B2K7E
HK JDW NO:
792-CPF-A-0402B2K7E
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
Description:
CPF-A, Neohm Series, Thin Film, 2.7kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CPF-A-0402B2K7E
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    2.7kOhm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Height Seated (Max)
    0.014 0.35mm