  • CPDVR083V3UA-HF
CPDVR083V3UA-HF
advertisement
Manufacturer No:
CPDVR083V3UA-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
HK JDW NO:
186-CPDVR083V3UA-HF
Package:
SOT-383F
Datasheet:
CPDVR083V3UA-HF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CPDVR083V3UA-HF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    5A 8/20μs
  • Clamping Voltage
    8V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    3.3V Max
  • Peak Pulse Current
    5A
  • Reverse Standoff Voltage
    3.3V
  • Peak Pulse Power
    40W
  • Unidirectional Channels
    4
  • Capacitance @ Frequency
    25pF @ 1MHz
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOT-383F
  • Diode Element Material
    SILICON
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C TJ