  • CPDT-24V-HF
CPDT-24V-HF
advertisement
Manufacturer No:
CPDT-24V-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
HK JDW NO:
186-CPDT-24V-HF
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet:
CPDT-24V-HF
Description:
TVS DIODE 24VWM 47VC SOT23-3
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CPDT-24V-HF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Zener
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Subcategory
    Transient Suppressors
  • Polarity
    BIDIRECTIONAL
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    25V
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    1A 8/20μs
  • Clamping Voltage
    47V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    24V
  • Peak Pulse Current
    1A
  • Reverse Standoff Voltage
    24V
  • Peak Pulse Power
    47W
  • Breakdown Voltage
    28V