  • CPDQC3V3A-HF
CPDQC3V3A-HF
advertisement
Manufacturer No:
CPDQC3V3A-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
HK JDW NO:
186-CPDQC3V3A-HF
Package:
0402 (1006 Metric)
Datasheet:
CPDQC3V3A-HF
Description:
Quantity:
In Stock : 4128
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CPDQC3V3A-HF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402 (1006 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Zener
  • Applications
    General Purpose
  • Power Line Protection
    Yes
  • Voltage - Breakdown (Min)
    4.5V
  • Power - Peak Pulse
    100W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    4A 8/20μs
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    25V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    3.3V Max
  • Bidirectional Channels
    1
  • Capacitance @ Frequency
    0.2pF @ 1MHz