  • CPDH2V5UB-HF
CPDH2V5UB-HF
advertisement
Manufacturer No:
CPDH2V5UB-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
HK JDW NO:
186-CPDH2V5UB-HF
Package:
SC-79, SOD-523
Datasheet:
CPDH2V5UB-HF
Description:
Quantity:
In Stock : 2575
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CPDH2V5UB-HF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    1 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SC-79, SOD-523
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Zener
  • Applications
    General Purpose
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    4V
  • Power - Peak Pulse
    104W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    9A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    11.5V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    2.5V Max
  • Unidirectional Channels
    1
  • Capacitance @ Frequency
    145pF @ 1MHz Max