  • CPCP0533R00JE32
CPCP0533R00JE32
advertisement
Manufacturer No:
CPCP0533R00JE32
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-CPCP0533R00JE32
Package:
Radial
Datasheet:
CPCP0533R00JE32
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 33Ohm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
CPCP0533R00JE32
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -65°C~275°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CPCP
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.512Lx0.354W 13.00mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Flame Proof, Safety
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    33Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Wirewound
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    5W
  • Max Power Dissipation
    5W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    5W
  • Lead Length
    4.5mm
  • Lead Spacing
    5mm
  • Lead Diameter
    0.813 mm
  • Size Code
    5135
  • Height
    25.4762mm
  • Height Seated (Max)
    1.003 25.48mm