  • CPCP0520R00JE321
CPCP0520R00JE321
advertisement
Manufacturer No:
CPCP0520R00JE321
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-CPCP0520R00JE321
Package:
Radial
Datasheet:
CPCP0520R00JE321
Description:
20Ohms, 5W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
CPCP0520R00JE321
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    Radial
  • Supplier Device Package
    Radial Lead
  • Operating Temperature
    -65°C~275°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2017
  • Series
    CPCP
  • Size / Dimension
    0.512Lx0.354W 13.00mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Flame Proof, Non-Inductive, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    20Ohms
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    5W
  • Max Power Dissipation
    5W
  • Height
    25.4762mm
  • Height Seated (Max)
    1.003 25.48mm
  • Length
    13.0048mm
  • Width
    8.9916mm