  • CPCP0520R00JE01
CPCP0520R00JE01
advertisement
Manufacturer No:
CPCP0520R00JE01
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-CPCP0520R00JE01
Package:
Ceramic
Datasheet:
CPCP0520R00JE01
Description:
Through Hole 20Ohm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
CPCP0520R00JE01
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    Ceramic
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    20 ppm/°C
  • Resistance
    20Ohm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    5W
  • Height
    25.48mm
  • Length
    13mm